Uniwersytet Warszawski

Krakowskie Przedmieście 26/28

9 Lutego 2019

Zarezerwuj swój czas

Goście z całego świata

Prezentacje i warsztaty

Ponad 300 nurków gości

Kup bilet teraz

Tytuł

Kapitan Mark „Sharky” Alexander, FRGS jest właścicielem firmy Sharky Underwater Expeditions. Jego przygoda z nurkowaniem zaczęła się w 1991 roku ma na koncie tysiące nurkowań rekreacyjnych i technicznych.  Posiada certyfikaty instruktorskie IANTD, TDI oraz agencji  szkoleniowej PADI. Ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu wszystkich poziomów nurkowania od rekreacyjnych do technicznych, w tym nurkowani CCR Normoxic Trimix oraz zaawansowanych procedur Nitroxowych i dekompresyjnych. Posiada zdolność techniczne, umiejętności oraz ogromne doświadczenie potrzebne do wykonywania głębokich nurkowań w trudnych warunkach. Sharky był organizatorem i kierownikiem  wypraw takich jak: Ekspedycja Andrea Doria, USS Monitor, EM Clark, czy U-869. Brał także udział w ekspedycji na dobrze znany polskim nurkom wrak Graf Zeppelin i Willhelm Gustoff.

Sharky pracował na Alasce przy projekcie Discovery Channel „Gold’s Under the Ice” jako nurek zabezpieczający oraz  ratownik medyczny. Był członkiem zespołu nurków biorących udział w serii programów kręconych dla Military Channel’s „Quest for Sunken Warships: Truk Lagoon & Torpedo Alley”. Był także nurkiem i kierownikiem medycznym w projekcie Gertrudy Tomkins w poszukiwaniu ostatniego z zaginionych WASP.

Sharky pracuje na pełnym etacie jako ratownik medyczny dla St. Charles County Ambulance District. Jest instruktorem w Advanced Cardiac Life Support, Pediatric Advanced Life Support, and Advanced Pre-Hospital Trauma Life Support.

Sharky jest członkiem The Explorers Club i Królewskiego Towarzystwa Geograficznego oraz weteranem Sił Powietrznych USA z dwudziestoletnim stażem z czterema misjami na koncie na Bliskim Wschodzie.