Uniwersytet Warszawski

Krakowskie Przedmieście 26/28

9 Lutego 2019

Zarezerwuj swój czas

Goście z całego świata

Prezentacje i warsztaty

Ponad 300 nurków gości

Kup bilet teraz

Wystawcy

ap-diving-logo-dark-300dpi

Po raz pierwszy w Polsce!!!  Tego nie możecie przegapić!!!

Nurkujący na rebreatherach obiegu zamkniętego oraz planujący zamienić bąble na ciszę nie mogą przegapić tej ekspozycji. Angielska firma „AP Diving” zaprezentuje swój najnowszy sprzęt podczas VII edycji Miedzynarodowego Festiwalu Nurkowania Wrakowego!  W tym samym roku w którym człowiek postawił stopę na księżycu mała rodzinna firma rozpoczęła swoją działalność. Jej celem był rozwój sprzętu do nurkowania. Przez 47 lat cel firmy pozostaje niezmienny. Misją firmy jest pomoc nurkom w osiąganiu coraz trudniejszych wyzwań eksploracyjnych oraz dłuższym i bezpieczniejszym nurkowaniu. Stawiają przede wszystkim na jakość, innowacyjność oraz serwis mając pełną kontrolę nad wytwarzanymi częściami. Okazuje się, że 95% produkcji oraz badania wykonywane są w Wielkiej Brytanii. Przez ponad cztery dekady działalności stali się wiodącą na światowym runku firmą, a jej flagowym produktem jest CCR INSPIRATION.  Firma „AP Diving” jest bardzo dumna, że jej rebreather INSPIRATION zapoczątkował rewolucję w dziedzinie rozwoju obiegów zamkniętych. Przez 19 lat rozwoju INSPIRATION posiada więcej opatentowanych nowinek technicznych niż pozostałe marki razem wzięte i jest najpopularniejszym i najczęściej używanym przez nurków technicznych na całym świecie. Szósta już generacja rebreatherów  INSPIRATION jest najlepszym świadectwem naszego stałego rozwoju, a  gdzie zaprowadzi nas przyszłość?  Odpowiedź, to przygoda, która towarzyszy nam już prawie przez pół wieku – mówi Martin Parker – dyrektor naczelny firmy. Zapraszamy na stoisko firmy AP Diving!

http://www.apdiving.com/en/

img_1918

JOHN M. WOMACK – założyciel firmy Otter Watersport w Bradford w Anglii. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w nurkowaniu i jest instruktorem nurkowania. Zapoczątkował i rozwinął firmę rodzinną stawiając przede wszystkim na jakość. Firma Otter Watersport zaczynała działalność od małego pokoiku na pietrze w starym młynie, a po 2 latach przejęła cały budynek. Po 5 latach na rynku przeniosła się do jeszcze większego obiektu, który wkrótce stał się niewystarczający. W 2001 r. firma zakupiła zabytkową kaplicę wybudowaną w 1816 r. i poświęciła trzy lata na renowację i adaptację. Aktualnie firma jest w posiadaniu prawie 1800 m kwadratowych powierzchni produkcyjnej oraz sklepowej. Duża część produkcji przeznaczona jest na eksport do USA, RPA i Nowej Zelandii. Firma zaopatruje w swoje produkty rownież armię brytyjską. Wizytówką firmy jest jakość, dlatego każdy skafander posiada numer fabryczny dzięki czemu łatwiej można kontrolować jakość podczas produkcji. Każdy neoprenowy kombinezon jest produkowany od początku do końca przez jedną osobę i posiada jej sygnaturę. Każdy skafander jest testowany pod ciśnieniem przez minimum 12 godzin. W słowniku firmy nie ma określenia – „skafander prawie suchy”. Od 1997 r. firma posiada wszystkie europejskie certyfikaty bezpieczeństwa oraz przeszła rygorystyczne standardy wojskowe. Dewizą firmy jest: „ Jakość Otter Underwater jest naszą dumą, a dumą naszej firmy jest jakość”. Firma dąży do doskonałości. Jeśli ich produkt podczas 12 miesięcy od daty zakupi uważany jest za wadliwy zostaje naprawiony bądź wymieniony na nowy. Jeśli zamówiony produkt nie jest odpowiednio dopasowany do wymogów  klienta, firma wymienia go na nowy, nawet jeżeli wina została popełniona przez podanie złych wymiarów przez klienta. Zapraszamy na stoisko firmy OTTER UNDERWATER!

http://www.drysuits.co.uk

teclineFirma Scubatech została założona w 2002 roku przez doświadczonych instruktorów, nurków Trimixowych i rebreatherowych. Nasza firm produkuje całą gamę wysokiej jakości automatów oddechowych przeznaczonych do nurkowania w trudnych warunkach pogodowych przeważających w północnej części Europy. W ubiegłym roku świętowaliśmy 10.000-czny automat, który został wypuszczony na rynek przez naszą firmę. Nasze regulatory są od 10 lat użytkowane z powodzeniem przez profesjonalnych nurków, wojsko, strażaków jak i nurków rekreacyjnych.

Odpowiadając na potrzeby rozwijającego się runku nurkowania technicznego, stworzyliśmy nową linię sprzętową nazwaną TECLINE by Scubatech. Linia ta składa się ze skrzydeł nurkowych, uprzęży, automatów nurkowych, manometrów, zaworów, ocieplaczy pod suche skafandry, latarek i innych. Ten sprzęt dedykowany jest zarówno dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z nurkowaniem jak i dla najbardziej wymagających nurków technicznych eksplorujących nieodkryte miejsca.

Każda sztuka sprzętu, którą chcemy wypuścić na rynek jest uprzednio wnikliwie testowana przez nasz doświadczony zespół. Wszystkie produkty spełniają wysokie wymogi Europejskich norm oraz są oznaczone certyfikatem CE.

http://katalog.tecline.com.pl/

olympus-logoOlympus jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm wśród producentów sprzętu fotograficznego, jednocześnie jedyny producent posiadający w ofercie kompletny system przeznaczony do fotografii podwodnej. Doświadczenie firmy w tym zakresie widać w docenianej przez nurków serii Tough która świętuje już swoje 10-lecie, czy systemie Micro4/3 którego linie PEN i OM-D idealnie sprawdzają się pod wodą. W czasie trwania VII edycji Międzynarodowego Festiwalu Nurkowania Wrakowego na stoisku będzie można zapoznać się z aparatami, obiektywami, obudowami czy oświetleniem, a na wszystkie pytania odpowie zespół specjalistów.

http://partner.olympus.pl/

-1

Firma GRALmarine od ponad 15 lat produkuje sprzęt oświetleniowy, wideo oraz pojazdy podwodne, które są używane w ekstremalnych warunkach od Spitsbergenu, aż po Antarktydę, w jeziorach, jaskiniach, morzach i oceanach. Sprzęt przez nas produkowany był używany podczas wielu rekordów świata, rekordów Guinessa oraz przy poszukiwaniach wraków. Pojazd ROV GRALmarine uczestniczył w odnalezieniu i identyfikacji wraku polskiego okrętu ORP Kujawiak u wybrzeży Malty w 2014 roku. W 2016 roku zaprojektowany, wykonany i sterowany przez nas pojazd  zdobył najgłębszą zalaną jaskinię na świecie – Hranicką Propast, osiągając głębokość 404 m. Żaden pojazd podwodny do tej pory nie dokonał tak skomplikowanej eksploracji.

http://www.gralmarine.com/

logo-borowiak

Jeden z najwybitniejszych autorów historycznych zajmujacych się sprawami morskimi – według Focusa Historia – będzie podpisywał swoje książki na stoisku podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Nurkowania Wrakowego w Warszawie

Mariusz Borowiak jeste autorem 48 książek i broszur o tematyce wojennomorskiej, współautorem haseł do słowników i encyklopedii. Na podstawie książki „Westerplatte. W obronie prawdy” powstał scenariusz do kontrowrsyjnego filmu fabularnego. Jego artykuły prasowe i książki były pretekstem do przygotowania licznych reportaży radiowych i telewizyjnych. Znany z obalania „prawd historycznych” o Polskiej Marynarce Wojennej w latach 1918-1947 i niemieckiej U-Bootwaffe w latach II wojny światowej. Członek Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe. Uczestnik dwóch międzynarodowych wypraw na wrak niszczyciela eskortowego ORP „Kujawiak” w latach 2015-2016 u wybrzeży La Valletty na Malcie. Na festiwalu promuje trzy książki – „Uwaga: Zatopić U-Boota! Akcje bojowe polskich okrętów i lotnictwa na morzu 1939-1945” (jako współautor z Tadeuszem Kasperskim) oraz Niszczyciel ORP Grom i Okręt podwodny ORP Orzeł.

http://wyprawywrakowe.pl/ksiazki/

logo_diving

JML Diving zajmuje się dystrybucją produktów skierowanych dla szeroko rozumianego sektora nurkowego. Oferta skupia się na produktach specjalistycznych, skierowanych do zaawansowanych nurków technicznych i zawodowych oraz rozwiązaniach dla osób nurkujących, którzy stawiają wysokie wymagania swojemu wyposażeniu. Na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej jest wyłącznym przedstawicielem firmy Molecular Products. Molecular Products to uznany światowy producent wapna sodowanego Sofnolime. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, firma stworzyła szeroką ofertę produktów zapewniających bezpieczeństwo oddychania we wszystkich sytuacjach związanych z nurkowaniem, co sprawia, że jest liderem tego rynku. Sofnolime® to produkty stosowane do kontrolowania odpowiedniego poziomu dwutlenku węgla w obiegu półzamkniętym i zamkniętym rebreathera oraz w systemach używanych do komercyjnego nurkowania głębinowego. Produkty wytwarzane są z zastosowaniem najnowszych urządzeń i poddawane rygorystycznym procedurom kontroli jakości, wszystko po to aby nasi klienci cieszyli się nurkowaniem, pewni bezpieczeństwa i bez obaw o własne zdrowie lub życie. Dla nurków rebreatherowych firma w ofercie posiada dwa produkty dopasowane swoją granulacją do pochłaniaczy dostępnych na rynku: Sofnolime 797 oraz Sofnolime CD.

https://jml-diving.pl/

sharky_slogoSharky’s Underwater Expeditions koncentruje się na zaawansowanych podróżach nurkowych, eksploracji głęboko leżących wraków oraz specjalistycznych szkoleniach nurkowania technicznego na rebreatherach obiegu zamkniętego. Prowadzi szkolenia w mieszaniu gazów nurkowych, a także działa jako lekarz nurkowy organizując seminaria ze specjalistycznej opieki medycznej i logistyki. Zajmuje się rownież szkoleniem rekreacyjnego nurkowania na  Rebreatherach.

http://sharkys-ue.com/

mola_mola-thermoactive

 MOLA MOLA – polska marka odzieżowa stworzona dla nurków i sympatyków nurkowania. Oferuje wybór szerokiej gamy odzieży – zarówno tej niezbędnej do nurkowania, jak i takiej, która pozwoli wyróżnić się i zaakcentować swoją pasję na co dzień.
MOLA MOLA przykłada dużą uwagę do dbałości o wysoką jakość produktów. Odzież produkowana jest wyłącznie w Polsce i z bezpiecznych polskich materiałów, co gwarantuje jej trwałość, estetykę i komfort użytkowania.
Asortyment systematycznie rozszerzany jest o nowe artykuły i wzory. W ofercie: odzież termoaktywna i wkłady do suchych rękawic przydatne na nurkowania w chłodnych wodach a oprócz tego m.in. wykonane z ekologicznej bawełny t-shirty damskie, męskie i dziecięce, bluzy, czapki, krótkie spodenki, skarpety, ręczniki i ciekawe gadżety nurkowe.

www.molamolawear.com

unnamed

Centrum Nurkowe w Warszawie oferujące szkolenia nurkowe od poziomu podstawowego do Full TMX za równo na obiegu otwartym jak i zamkniętym. Jest jedynym, na chwilę obecną, Centrum Nurkowym oferującym techniczne szkolenia na CCR w systemie PADI oraz SSI. W swojej ofercie posiada pełen wachlarz usług nurkowych: wypożyczalnie sprzętu, sklep nurkowy, szkolenia, organizacje wyjazdów polskich i zagranicznych. Divemania to również Santi Permium Dealer, dzięki czemu możecie tam poznać, przymierzyć oraz wypożyczyć całą gamę suchych skafandrów SANTI.

526737_348376528550635_1333699755_n-1

Firma SEA  WOLF od 1994 r. zajmuje się produkcją skafandrów. Od 2012 roku oferują skafandry dla nurków rekreacyjnych i technicznych pod nazwą SEA WOLF. Aktualnie poszerzyli ofertę o liczne akcesoria nurkowe z linii DIVE DEPARTMENT. Wkrótce w ofercie dostępne będą rownież ocieplacze nurkowe „inne od wszystkich” w serii WARM DOTS. Podczas VII edycji Festiwalu po raz pierwszy w Polsce zaprezentują dwa nowe skafandry wykonane z trójlaminatu butylowego: SEA WOLF GAMMA i SEA WOLF BETA, będzie można też nabyć akcesoria nurkowe oraz kalendarze nurkowe Pani Ireny Stangierskiej. Zapraszamy na stoisko firmy SEA WOLF!

http://www.seawolf.com.pl/

mirula

ADVENTURER  to centrum nurkowe z 18-sto letnią tradycją, od 4 lat prowadzi bazę nurkową na Malcie w miejscowości Bugibba. Centrum posiada duże zaplecze sprzętowe nie tylko dla nurków rekreacyjnych, ale również dla nurków technicznych oraz nurkujących na  rebreatherach obiegu zamkniętego. W ofercie firmy oprócz atrakcyjnych miejsc nurkowych oraz nurkowaniach na licznych wrakach dostępne są: twiny, stage, trimix, hot nitrox, tlen, soflain. Więcej informacji o działalności centum nurkowego ADVENTURER  na stronie: www.maltanurkowanie.pl

unnamed-1

DIVEZONE.PL to prawdopodobnie największy w Polsce sklep nurkowy… Mamy ponad 4300 produktów dla płetwonurków w magazynie. Posiadamy ogromny asortyment sprzętu nurkowego dostępnego „od ręki”.  Można u nas przymierzyć kilkadziesiąt skafandrów i wybierać spośród najlepszych komputerów nurkowych i automatów oddechowych. Mamy na koncie ponad 33333 zrealizowanych zamówień i tysiące zadowolonych klientów.

logo_mares_just_add_water1_high

MARES POLSKA (OCEANIA Sp. z o.o.) jest dystrybutorem na Polskę sprzętu do nurkowania firmy MARES.
Aktualnie produkowane są następujące linie:
1. sprzęt do snorkelingu,
2. sprzęt do łowiectwa podwodnego,
3. sprzęt do freedivingu,
4. sprzęt do nurkowania rekreacyjnego,
5. sprzęt do nurkowania technicznego,
6. Rebreathery
mares

kdpcmas

KDP CMAS – Komisja Działalności Podwodnej jest jedną z najstarszych na świecie federacji zajmujących się szkoleniem płetwonurków oraz organizacją turystyki nurkowej. Organizacja od ponad 60 lat kojarzona jest najwyższymi standardami we wszystkich obszarach jej działalności. Na tę wysoką pozycję pracowały pokolenia instruktorów i działaczy KDP. To również dzięki nim możemy pochwalić się dzisiaj jednymi z najlepiej dopracowanych programów szkolenia rekreacyjnego oaz nowoczesną ścieżką szkoleń technicznych. 
Naszą organizację cechuje też przejrzystość zasady funkcjonowania – władze wybierane są demokratycznie, a wszystkie najważniejsze decyzje podejmowane są przez zarząd w formie uchwał. Na co dzień wszystkie działania koordynowane są przez sprawnie funkcjonujące biuro. 
Naszą dewizą od lat jest i zawsze pozostanie „jakość i bezpieczeństwo”.

logo IANTD

IANTD (International Association Nitrox & Technical Divers), została założona przez Dicka Rutkowskiego w połowie lat 80-tych XX w. Jako pierwsza federacja wprowadziła do szkolenia nurkowania na mieszaninach oddechowych. Obecnie IANTD oferuje pełną gamę szkoleń począwszy od OWD aż po kursy nurkowania trimixowego, a także programy nurkowania na obiegach zamkniętych i nurkowania jaskiniowego.  W trakcie szkoleń IANTD kładzie duży nacisk na znajomość procedur, sprzętu oraz efektywność podczas nurkowania.

Filizofią IANTD jest „IANTD believes it is better to be safe, cautious and demanding in training than to have one accident”.

Zapraszamy na stoisko IANTD!

http://www.iantd.com/

logo_seaya_blackbgFirma SeaYa jest producentem specjalistycznego sprzętu do nurkowania rekreacyjnego i technicznego. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji sprzętu w branży nurkowej, sięgające 2006 roku, pozwoliło na stworzenie nowej marki. Wychodząc naprzeciw potrzebom nurków, firma SeaYa oferuje produkty najwyższej jakości i o atrakcyjnym designie. Oferta dostosowana jest do potrzeb nurków preferujących klasyczną konfigurację „backmount” oraz zdobywającą coraz większą popularność konfigurację „sidemount”. Firma SeaYa specjalizuje się w produkcji oświetlenia w technologii HID (High Intensity Discharge) oraz LED (Light-Emitting Diode). W ofercie firmy znajduje się szeroka gama świateł głównych, systemów oświetlenia wideo, systemów zasilania do ogrzewania suchych skafandrów oraz stale powiększająca się gama akcesoriów do nurkowania.

http://www.seaya.eu/

waterfall

Firma WATERFALL jest w Polsce wyłącznym dystrybutor sprzętu znanych marek takich jak:

Big Blue, Henderson, IST Sports, Imersion, Poseidon, SEAC. Od 2004 r. odnotowuje dynamiczny rozwój i sukcesywnie buduje swoją silną pozycję na rynku nurkowym.

http://waterfall.pl/


logo-xccr-with-iqsub

Firma iQsub od 11 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją rebreatherów. Najnowszy produkt firmy, X-CCR został zaprojektowany, aby zapewnić niezawodne działanie w wymagającym środowisku podwodnym, takim jak warki czy jaskinie. Urządzenie zostało opracowane z wykorzystaniem wielu lat doświadczeń firmy w rozwoju CCR oraz z uwzględnieniem potrzeb najbardziej zaawansowanych nurków i eksploratorów. X-CCR łączy sprawdzoną obudowę z najbardziej sprawdzoną i innowacyjną elektroniką, zapewniając wyjątkową niezawodność i wytrzymałość. Najważniejszymi cechami X-CCR są: niezawodność, elastyczność, trwałość i łatwość w obsłudze. X-CCR został tak zaprojektowany aby mechaniczne, elektroniczne, czy ludzkie błędy nie pozostawiły użytkownika bez możliwości bezpiecznego zakończenia nurkowania.

http://www.deepadventure.pl/

scuba-training-logoFirma Scuba Training Jacek Lubowiecki działa w Polsce od 2000 roku. Jest generalnym przedstawicielem na Polskę uznanych na świecie marek DIVE RITE oraz SHEARWATER.

Firma zajmuje się szkoleniem płetwonurków od stopnia podstawowego do najbardziej zaawansowanych stopni technicznych. W działaniach i szkoleniach opierają się na standardach IANTD. Każdego roku firma Scuba Training prowadzi szkolenia nurkowe w  Polsce i za granicą.


Właściciel firmy Jacek Lubowiecki:

  • nurkuje ponad 30 lat, jego ulubionymi miejscami nurkowymi są jaskinie oraz wraki,
  • specjalizuje się w nurkowaniu na obiegu zamkniętym,
  • jest Instruktor Trener IANTD,
  • jest doradcą zarządu IANTD Central Europe d.s. nurkowań technicznych i CCR,
  • jest członkiem głównej kwatery zarządu IANTD
  • najgłębsze nurkowanie 170m w Kanion Dahab w Egipcie.

http://www.scubatraining.com.pl/